Diskusija apie tautiškumo reikšmę XXI amžiuje – festivalyje „Būtent!“
Globalizacija, skaitmeninė kultūra ir tarpkultūriniai ryšiai daro reikšmingą įtaką tautiškumui, nes žmonės vis dažniau formuoja savo tapatybę individualiai, neprisirišdami prie tautinių grupių. Socialiniai tinklai, gyvenimo būdas ir asmeninių pasirinkimų galimybės stiprina individualumą.
Tačiau tautiškumas neišnyksta – jis keičiasi ir prisitaiko, išlikdamas kaip tapatybės dalis. Kiek tautiškumas svarbus šiuolaikiniam žmogui ir kokia jo ateitis XXI amžiuje?
Apie tai Tautinių mažumų departamento ir „British Council“ organizuojamoje diskusijoje festivalyje „Būtent!“ diskutuos:
• Dainius Babilas, Tautinių mažumų departamento direktorius
• Olga Polevikova, EHU lektorė, asociacijos „Pilietinio dialogo iniciatyva“ pirmininkė
• Ernest Alesin, Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacijos vadovas
• Evelina Paulavičienė, Lietuvos graikų draugijos „PATRIDA“ pirmininkė
Diskusijos moderatorė – Aleksandra Ketlerienė, LRT.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoja.
Diskusija vyks rugpjūčio 30 d., 11:00 val. „British Council“ scenoje, Sereikiškių parko Bernardinų sode, Vilniuje.
Šiemet festivalyje vyks ir daugiau diskusijų tarpkultūrinio dialogo ir tautiškumo temomis.
Rugpjūčio 29 d.:
• 14:00–15:00 – Vilniaus miesto veidas kultūrų dialoge: nuo istorinių atvykėlių iki šiandienos gyventojų („International House Vilnius“ scena)
• 15:30–16:30 – Vilnietis ir atvykėlis: tarp kultūrinio dialogo ir psichologinių barjerų (Dainius Jakučionis, „International House Vilnius“ scena)
• 15:30–16:30 – Išgirsti, suprasti, kalbėtis: kaip atverti kelius dialogui? („Vytauto Didžiojo universiteto“ scena)
• 18:30–19:30 – Demokratija visiems, bet ne pažeidžiamiausiems asmenims? („Kritinės ribos“ scena)
Rugpjūčio 30 d.:
• 11:00–12:00 – Pasyviojo antisemitizmo pėdsakais – ką renkamės: atmintį ar tylą? („Atsakinga visuomenė“ scena)
• 12:30–13:30 – Ne tik svečiai: kaip užsieniečiai tampa „pilnaverčiais“ miestiečiais? („International House Vilnius“ scena)
• 15:30–16:30 – Ar atpažįstame ksenofobiją medijose – patyčių genas ar „šimtametė sugyvenimo tradicija“? („British Council“ scena)
• 15:30–16:30 – Kokia žydų istorija mums įdomi? („Kritinės ribos“ scena)
• 15:30–16:30 – Diaspora: tiltas ar vienpusė gatvė? („International House Vilnius“ scena)
• 18:30–19:30 – Paklausk savęs – ar išnuomosi būstą romui? („Lexano“ scena)
Tautinių mažumų departamentas festivalyje „Būtent!“ dalyvauja ne pirmą kartą. 2018 m. tuo metu Birštone vykusiame festivalyje organizavome diskusiją „Nekaltumo prezumpcija. Ar taikoma tautybei?“.
Atnaujinimo data: 2025-08-19
Taip pat skaitykite:
Mykolo Romerio universitete aptartos Europos patirtys tautinių mažumų apsaugos srityje
ESBO vyriausiojo komisaro žinutė Lietuvai: „Įtrauktis yra valstybės saugumo pagrindas“
Trakuose vyko tradicinis lenkų kultūros festivalis „Skambėk, lenkų daina!“
Rumšiškėse pristatyta Lietuvos tautinių bendrijų kultūrų įvairovė
