BDAR

Festivalis „Kultūrų sodas“ – tarp 30-ies įsimintiniausių iniciatyvų!

Data

2021 02 12

Įvertinimas
0
117996777_2650301895072121_9106930306960229383_n.jpg

Lietuvos tautinių bendrijų festivalis „Kultūrų sodas“ – tarp 30 įsimintiniausių kultūros iniciatyvų Kaune 2020 metais! Nors Kauno menininkų namai organizuoja įsimintiniausių kultūros iniciatyvų rinkimus jau trečią kartą, o įsimintiniausio menininko – net 23 kartą, tačiau anksčiau toks tautinių mažumų kultūros renginys nebuvo pakliuvęs į šį sąrašą, o dabar gali netgi patekti į finalinį iniciatyvų penketuką, jei sulauks balsuojančių palaikymo iki 2021 m. vasario 18 d.

Festivalis „Kultūrų sodas“ yra vienas didesnių tautinių mažumų kultūros renginių šalyje ir tuo pačiu svarbiausias renginys, kurį kasmet organizuoja Kauno įvairių tautų kultūrų centras. Anksčiau vasarą ir net žiemą po atviru dangumi vykusi tautinių mažumų kultūros šventė, 2020 m. rudenį ne tik sugrįžo į Istorinės LR Prezidentūros Kaune sodelį su dainomis, šokiais, amatais, kūrybinėmis dirbtuvėmis, ekskursijomis ir kulinariniu paveldu, bet ir sėkmingai persikėlė į internetą, apsilankė įvairių religijų šventovėse, nuotoliniu būdu apjungė įvairių tautybių muzikos atlikėjus, solistus ir poetus prieš pat Naujuosius.

Dideli tautinių mažumų kultūros renginiai Kaune – ne naujiena. 2006–2012 m. Kauno muzikinio teatro sodelyje ir Laisvės alėjoje septynis kartus vyko Lietuvos tautų festivalis „Kultūrų tiltai“, kuris vėliau kartą surengtas ir Alytuje. Tautinių bendrijų ansamblių koncertai skambėjo Kauno miesto dienose ir Rudens gėrybių šventėse. Mieste dukart organizuotas Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis.

Nauja „Kultūrų sodo“ iniciatyva atsirado ne tik siekiant sugrąžinti anksčiau buvusią tradiciją organizuoti tautinių mažumų kultūros šventes po atviru dangumi, bet ir minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Pirmą kartą Istorinės LR Prezidentūros sodelyje tautinių bendrijų festivalis surengtas 2018 m. vidurvasarį, o antrą kartą, jau 2019 m. gruodžio mėn. jis tapo pirmuoju tokio pobūdžio tautinių mažumų kultūros renginiu, surengtu lauke žiemos metu. Jau du metus festivalį fotografavo garsus Kauno fotomenininkas Donatas Stankevičius, virtualaus festivalio filmavimo darbus koordinavo Giedrius Meškauskas – vienas iš aktyvių tarptautinių Kauno įvairių tautų kultūrų centro projektų dalyvių.

Šiemet Kauno įvairių tautų kultūrų centras planuoja tęsti festivalio „Kultūrų sodas“ tradiciją ir šią šventę organizuoti jau ketvirtą kartą.

Balsuoti rinkimuose galima čia.

Festivalio video.

Festivalio rėmėjai: Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Festivalio partneriai: Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai parapija, Kauno apskrities totorių bendruomenė, Kauno musulmonų bendruomenė, Kauno rusų kultūros centras „Mokslas-Šviesa“, Kauno ukrainiečių bendrija, Lietuvos rusų susirinkimo Kauno klubas „Nadežda“, Meška už objektyvo, Rakija Klezmer Orkestar, Romų integracijos centras, Scenos servisas, Sinagoga Studio, Visagino kultūros centras.