BDAR

Interaktyvus atviručių rinkinys #KuriameKartu pristato mažai kam žinomus faktus apie tautinių bendrijų indėlį į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

Data

2021 06 10

Įvertinimas
0
Interaktyvių atviručių rinkinys #KuriameKartu_Page_01.jpg

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kviečia susipažinti su dar nedaug žinoma istorine medžiaga apie tautinių bendrijų indėlį į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą bei pristato kartu su Tautinių bendrijų namais sukurtą ir išleistą interaktyvų atviručių rinkinį #KuriameKartu.


Plakatas, 1991 m. sausio mėn. kabėjęs barikadose prie Seimo rūmų. Plakato autorius – Ruslan Arutiunian, Lietuvos armėnų kultūros bendrija „Gariun“.

32 atviručių rinkinyje pristatomi unikalūs liudijimai, parodantys Lietuvos tautinių bendrijų paramą Nepriklausomybei nuo 1990 m. iki mūsų dienų. Rinkinyje surinktos ne tik nuotraukos, bet ir laiko dvasią vaizdžiai iliustruojančios karikatūros, dokumentai, atsišaukimai, medžiaga iš asmeninių tautinių bendrijų atstovų archyvų.

Kiekvienoje atvirutėje keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, lenkų ir rusų, yra glaustai aprašytas istorinis įvykis, susijęs su aktyviu tautinių bendrijų narių ir organizacijų dalyvavimu Lietuvos išsilaisvinimo iš Sovietų Sąjungos judėjime. Atvirutėse integruoti QR kodai, kuriuos nuskanavę išmaniuoju įrenginiu rasite išsamesnę vizualinę bei tekstinę informaciją apie tautinių mažumų dalyvavimą Sąjūdžio judėjime ir Baltijos kelyje, apie Lietuvos tarpnacionalinės koordinacinės asociacijos veiklą, viešus Lietuvos tautinių mažumų pareiškimus, kuriais buvo išreikštas palaikymas Lietuvos suvereniteto atkūrimui, apie Kovo 11 d. akto signatarais tapusius tautinių bendrijų narius, o taip pat ir apie kitas temas, susijusias su Lietuvos nepriklausomybės siekimu.


Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narių kreipimasis į Lietuvoje gyvenančius žmones. 1990 m. sausio 20 d.

Tautinių mažumų departamentas viliasi, kad leidinys taps puikia pagalbine priemone mokytojams, dėstytojams ir studentams, besidomintiems Lietuvos tautinių mažumų istorija, dabartiniu gyvenimu ir jų indėliu į mūsų valstybės formavimąsi.