BDAR
gdpr

Išrinkti premijos „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ laimėtojai

Data

2021 12 22

Įvertinimas
0
5945_563455baab841c8cac5beaf84af14d2d.jpg

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės suburta komisija išrinko konkurso „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ laimėtojus.

Šiemet pagrindinė premija, siekianti 1 160 Eur, atiteko Teresos Rožanovskos, Maksimo Miltos ir Martinos Jablonskytės-Gelucevičienės autorių kolektyvui už LRT televizijos laidų ciklą „Talaka - TV apybraižų ciklas“. Premija bus padalinta po lygiai kiekvienam kolektyvo nariui.

Maksimas Milta, „Talaka“ idėjos autorius ir vedėjas:
„Talakos dėka mūsų artimiausi kaimynai pasirodė LRT eteryje visiškai kitokiu, negu buvo įprasta iki šiol, kampu. Asmeninės apybraižų ciklo herojų istorijos įkūnija ne tik moterų lyderystę ir jo visuotinę, ne vien Baltarusijai skirtą, svarbą, bet ir leidžia įsitikinti, kokie nepaprastai glaudūs ir tęstiniai yra lietuvių ir baltarusių kultūriniai ir istoriniai ryšiai.“

Teresa Rožanovska, „Talaka“ prodiuserė, Ketvirta versija:
„2020 m. Baltarusijos revoliucijos fenomenas - moteriškasis jos veidas. Dešimt ryškių, drąsių protestų dalyvių - moterų, likimo valia atsidūrusios Vilniuje, tapo projekto Talaka herojėmis. Labai džiugu, kad mūsų dokumentinį ciklą pamatė ne tik Lietuvos publika, bet ir pasaulinė Current time kanalo rusų kalba auditorija. Tai be galo retas ir svarbus reiškinys, kuomet lietuviškoji TV produkcija išeina už Lietuvos ribų. Taip pat planuojama ciklo transliacijas tęsti Belsat kanale. Džiaugiamės, kad mus pastebėjo ir Lietuvoje: Tautinių mažumų departamentas prie LR vyriausybės  skyrė projektui Talaka metų pagrindinę premiją už tarpkultūrinio dialogo skatinimą.“

Tokio pat dydžio specialiąją premiją pasidalino LRT žurnalistas Olegas Kurdiukovas – „Už istorinių naratyvų įprasminimą, skatinant tarpkultūrinį pažinimą“ bei Inos Šilinos ir Artūro Morozovo autorių kolektyvas – „Už išskirtinę išliekamąją vertę turintį žurnalistinį darbą“.

Vertinimo komisijos siūlymu „Elektrėnų kronikos“ žurnalistė Daiva Červokienė bei LRT žurnalistai Benas Gerdžiūnas ir Ieva Balsiūnaitė bus apdovanoti atminimo dovanomis – Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardiniais laikrodžiais.

Departamento direktoriaus padėkos bus skirtos portalo 15min.lt žurnalistei Gabijai Strumylaitei ir fotografei Karolinai Savickytei.

Iš viso konkursui šiemet buvo pateikta 10 paraiškų, kurias sudarė straipsniai, televizijos ir radijo laidos, multimedijos projektai.

Pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojai yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai – tolerancijai, daugiakultūriškumui – mūsų šalies tautinėms bendruomenėms. Raginame sekti mūsų naujienas ir tikimės sulaukti vis daugiau šio konkurso dalyvių.