BDAR
gdpr

Kviečiame į įvairiatautės Lietuvos istorijos pažinimo kelionę

Data

2022 01 11

Įvertinimas
0
Kuriamekartu - sausio 11 d_.png

Šiandiena reikšminga Lietuvai diena – sausio 11 d. 1990 m. Vilniaus Katedros aikštėje įvyko Sąjūdžio mitingas „Laisvę ir Nepriklausomybę Lietuvai“.

Ar žinote, kad tautinės bendrijos stipriai prisidėjo prie Sąjūdžio judėjimo, siekusio Lietuvos valstybingumo atkūrimo ir sėkmingai jį įgyvendinusio 1990 m.? Įvairių tautinių bendrijų nariai rašė atsišaukimus į laikraščius ir dalyvavo daugiatūkstantiniuose mitinguose, neleisdami Kremliaus propagandai skleisti melagingo naratyvo apie vietinių tautinių mažumų nepasitenkinimą.

Būtent šiądien prieš 32-ejus metus tautinės bendruomenės dalyvaudamos Sąjūdžio mitinge „Laisvę ir Nepriklausomybę Lietuvai“ išreiškė savo palaikymą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui.

Apie šį ir kitus Lietuvai bei jos tautinėms bendruomenėms svarbius įvykius galite sužinoti iš Tautinių mažumų departamento parengto 32 atviručių rinkinio. Čia surinkta ne tik pagrindinė informacija - nuskanavus QR kodus, rasite unikalius dokumentus, atsišaukimus, nuotraukas - medžiagą iš asmeninių to meto archyvų.

Keliaukite čia, nuskenuokite QR kodą ir leiskitės į įvairiatautės Lietuvos istorijos pažinimo kelionę: https://kuriame-kartu.lt/kuriamekartu/

Drauge mes stipresni, juk istoriją #KuriameKartu