BDAR
gdpr

Lietuvos rumunų kultūros bendrijos Dačija kelionė į Biržus

Data

2022 06 07

Įvertinimas
0
20220604_133618_HDR.jpg

Vykdydama projektą „Moldovos ir Lietuvos santykių aspektai nuo LDK iki šių laikų. Lietuvos ir Moldovos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečiui pažymėti“, Lietuvos rumunų kultūros bendrija Dačija šių metų birželio 4 d. aplankė vieną svarbiausių Kunigaikščių Radvilų rezidenciją – Biržus.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Radvilų giminės istorija yra viena labiausiai visuomenę dominančių istorinių temų. Bendrijos Dačija nariams ypatingai įdomi Vilniaus Vaivadienes Marijos Lupu Radvilienės, didiko Jonušo Radvilos žmonos gyvenimo Lietuvoje istorija. Moldovos kunigaikštienę Mariją Lupu-Radvilienę, kultūrinės tradicijos požiūriu, galima laikyti savotiška savo šalies ambasadore.

Ši išvyka – tai ne tik Radvilų giminės pažinimas, bet ir Biržų krašto gamtos unikalumo, aukštaitiškų tradicijų pažinimas. Aplankėme pirmąjį Lietuvos istorijoje suformuotą dirbtinį ežerą, kadaise Radviloms ir Tiškevičiams priklausiusį Astravą, arsenalo salėje klausėme tvirtovės tyrinėtojos istorikės ir bendruomenės Dačija narės Monikos Vasylienės pasakojimo-pristatymo apie pirmąją Biržų tvirtovę, karinės architektūros ir Radvilų galios karūną.

Išvykoje dalyvavo Bendrijos Dačija nariai iš Vilnius, Kauno, Pasvalio Gargždų, Kretingos, Tautinių bendrijų Tarybos pirmininko pavaduotoja Gunta Rone, Moldovos Respublikos bei Rumunijos ambasadų Lietuvoje atstovai. Projektas dalinai finansuojamas Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Lietuvos rumunų kultūros bendrijos Dačija, jungiančios išeivius iš Moldovos Respublikos ir Rumunijos pirmininkė
Lučija Bartkienė