BDAR
gdpr

Lietuvos rusų dramos teatras pristato unikalų teatro projektą „Kvėpuojame drauge“

Data

2020 12 17

Įvertinimas
0
Plakatas siuntimui.jpg

Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT), palaikydamas demokratinį judėjimą Baltarusijoje, pristato unikalų teatro projektą „Kvėpuojame drauge / Дыхаем разам / Дышим вместе / We breathe it together“, kurio žanras įvardijamas kaip liudytojų parodymai 2020. Šį projektą teatras vykdo remdamas pilietinio pasirinkimo ir žodžio laisvę Baltarusijoje, už demokratinius procesus aktyviai pasisakančius kaimyninės šalies žmones. 

Intensyvaus kūrybinio proceso metu savo išgyvenimais dalijosi į Vilnių atvykę baltarusių aktoriai bei režisieriai, patys dalyvavę pastarųjų mėnesių įvykiuose Baltarusijoje. Jaudinančios jų patirtys atsiskleidžia dokumentinėje dramoje, sujungusioje dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus tekstus ir asmeninius aktorių pasisakymus. Projekto meno vadovas – režisierius Vladimir Gurfinkel, su aktoriais dirbo baltarusių režisieriai Aleksandr Marčenko ir Aleksandr Januškevič. 

Spektaklį kviečiame stebėti gruodžio 21 d., pirmadienį, 21.30 val. Lietuvos laiku per LRT plius ir lrt.lt portale. Spektaklis vyks rusų kalba su lietuviškais titrais. 

Teatro projektą palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentūra, pabrėžianti Baltarusijos žmonių kovos už laisvę ir informacijos apie ją sklaidos svarbą. Projekto mecenatė – SBA grupė, informacinis partneris LRT.