BDAR
gdpr

LNMB vyko diskusija „Ar reikalingas bendras Lietuvos – Lenkijos istorijos vadovėlis?“

Data

2021 09 09

Įvertinimas
0
20210908_143019.jpg

Rugsėjo 8 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Lietuvos istorijos instituto, bendradarbiaujant su Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuota diskusija „Ar reikalingas bendras Lietuvos – Lenkijos istorijos vadovėlis?“.

Susirinkusiuosius pasveikino TMD direktorė dr. V. Montvydaitė, pažymėdama, jog svarbu rasti tai, kas jungia kaimynus, šalia gyvenančias tautas, o ne ieškoti skirtumų. Diskusijos dalyviai vieningai sutarė, jog svarbu pažinti skirtingas kultūras, tautų istorijas, svarbu atskleisti skirtingus požiūrius į istorinius įvykius ir asmenybes, ugdyti kritinį moksleivių mąstymą. Buvo diskutuota ar Lietuvos švietimo sistemoje prigytų minėtas vadovėlis, ar jis turėtų būti įtrauktas į mokymo programas, ar galėtų būti kaip pagalbinė papildoma priemonė mokyklose.

Svečiai iš Lenkijos pasidalino savo patirtimi kuriant bendrą Lenkijos ir Vokietijos istorijos vadovėlį, jo struktūrą bei pristatė, kaip bendrame vadovėlyje galima atskleisti visuomenei, tautai skaudžias temas. Renginio pabaigoje mokytojai pasidalino savo mintimis dėl bendro istorijos vadovėlio poreikio, atkreipė dėmesį į tai, kad šiuolaikiniame informacijos sraute svarbu rasti akcentus ir moksleivius sudominti interaktyviomis veiklomis. Renginio dalyviai sutarė, kad reikalingas glaudus dialogas ir bendradarbiavimas tarp mokytojų ir ekspertų, kuriant mokymo medžiagą.