BDAR
gdpr

Prezidentas dalyvavo tarptautiniame Malmės forume, skirtame Holokausto atminimui ir kovai su antisemitizmu

Data

2021 10 14

Įvertinimas
0
FBk07P4WEAo86Co.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį išvyko į Malmėje (Švedija) vyksiantį tarptautinį forumą, skirtą Holokausto atminimui ir kovai su antisemitizmu.

Spalio 13 d., trečiadienį, šalies vadovas dalyvavo Malmės forumo plenarinėje sesijoje ir pasisakė sesijoje „Saugant atminimą, kovojant su iškraipymais“.

„Iki šiol skaudžiai jaučiame savo bendrapiliečių, Lietuvos žydų, netektį. Privalome užtikrinti, kad būsimos kartos prisimintų ir apmąstytų skaudžias Holokausto pamokas. Suvokdami, kad praeities košmarai negali kartotis, turime kovoti su visais bandymais klastoti istoriją ir kurstyti neapykantą“, – vizito išvakarėse sakė Prezidentas.

Švedijos rengiamame Malmės tarptautiniame Holokausto atminimo ir kovos su antisemitizmu forume dalyvavo daugelio valstybių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, tarp jų Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininkas Charles‘is Michelis, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen, Latvijos Prezidentas Egilas Levitas, Rumunijos Prezidentas Klausas Iohannis, Suomijos Prezidentas Sauli Niinistö.

Forumo metu buvo pristatyti konkretūs valstybių, tarp jų ir Lietuvos, įsipareigojimai stiprinti Holokausto atminimą ir kovoti su antisemitizmu.

Spalio 13 d. vakare Prezidentas Danijos sostinėje Kopenhagoje taip pat susitiko su šios šalies lietuvių bendruomene.

Prezidento komunikacijos grupė

Visas Lietuvos įsipareigojimų sąrašas URM puslapyje (anglų kalba): https://www.urm.lt/default/en/news/pledges-by-lithuania-on-holocaust-remembrance-and-combating-antisemitism-for-2021-2025