BDAR
gdpr

XIX Lenkų kultūros festivalis „Znad Issy”

Data

2021 08 10

Įvertinimas
1
IMG_20210809_205955.jpg

Kėdainių lenkų draugija, puoselėdama tautines tradicijas ir lenkų kultūrą Lietuvoje, o tai pat skatindama kultūrinį kaimyninių Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, 2021 m. rugpjūčio 7 d. organizavo XIX Lenkų kultūros festivalį „Znad Issy“.

Šių metų šventėje dalyvavo lenkų tautybės Kėdainių, Radviliškio, kitų aplinkinių rajonų gyventojai, taip pat svečiai iš Panevėžio, Radviliškio, Šiaulių rajonų, ilgai laukti svečiai iš Lenkijos. Renginį pagerbė Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje atstovai, Europos Parlamento narys V. Tomaševskis, savaitraščio ZPL „Nasza Gazeta“ vyriausioji redaktorė Janina Lisiewicz, Radviliškio r. Vadaktų, Pociūnėlių ir Sidabravo, o taip pat Kėdainių r. Dotnuvos seniūnai, kiti garbingi asmenys.

Festivalis vyko keturiuose miesteliuose: Vadaktuose, Sidabravoje, Dotnuvoje ir Pociūnėliuose.

Festivalis prasidėjo Vadaktuose (Radviliškio r.) 10 val. prie Šv. Agotos bažnyčios. Dalyviai ir svečiai padėjo gėles prie Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus atminimo lentos ir Vytauto Didžiojo paminklo. Po iškilmingos ceremonijos buvo oficialiai atidarytas Lietuvos ir Lenkijos draugystės ąžuolų parkas, pasodinti ąžuolai.

12 val. buvo laikomos mišios Švč. Trejybės bažnyčioje Sidabravoje (Radviliškio r.) lenkų kalba. Po mišių Sidabravo garbės piliečio titulas buvo įteiktas Kadzidło komunos vadovui Dariušui Lukaševskiui, „Gerumo angelų“ statulėlės įteiktos Kadzidło komunos Savanorių priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadui Zdzislavui Parzych, „Denta“ orkestro kapelionui Stanislavui Gavrychai, kitiems komunos asmenims. 

Po trumpo priėmimo ir koncert, Dotnuvos Švč. Mergelės Marijos paskelbimo bažnyčioje 16 val. buvo aukojamos mišios lenkų kalba, po kurių vyko saviveiklinių kolektyvų pasirodymas.

Festivalį užbaigė kolektyvų iš Lietuvos ir Lenkijos koncertas Pociūnėliuose. Koncertavo Varmijos-Mozūrų „Lenkijos bendruomenė“ skyriaus reprezentacinis choras „Ojczyzna“ ir kolektyvas „Trimitas“, taip pat kolektyvai iš Lietuvos: moterų folklorinis ansamblis „Sužanianka“ (Sužonys, Vilniaus r.), kapela „Nevėžis“ (Panevėžys) ir „Kotwica“ (Kaunas), moterų ansamblis „Issa“ (Kėdainiai).

XIX lenkų kultūros festivalį „Znad Issy“ organizuoja Kėdainių lenkų draugija, iš dalies remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.